РАЛІ "ДАКАР" 2020.

КАРЛОС САЙНС ВТРЕТЄ ПЕРЕМАГАЄ В РАЛІ "ДАКАР" ТА ПРИНОСИТЬ П’ЯТУ ПЕРЕМОГУ ДЛЯ MINI.

Карлос Сайнс (Іспанія) і його штурман Лукас Круз (Іспанія) втретє виграли ралі Дакар, раніше здобувши перемогу в 2010 і 2018 роках.  При цьому вони подарували MINI п'яту перемогу на культовому ралі на витривалість.  Для MINI та команди MINI Motorsport X-raid team це був перший успіх з моменту серії перемог, яка тривала з 2012 по 2015 рік.  Двоє іспанців фінішували на баггі MINI John Cooper Works на 6:21 хвилин раніше, ніж торішній переможець Насер Аль-Аттія (Катар), проїхавши приблизно 7500 кілометрів через Саудівську Аравію, яка вперше приймала Дакар.

Переможець Дакара Стефан Петрансель (Франція) і його штурман Паулу Фіуза (Португалія) фінішували третіми, поступившись Сайнсу і Крузу 9:58 хвилин, щоб завершити вражаючий виступ двох баггі MINI JCW.  Кожна з двох команд MINI JCW Buggy виграла чотири етапи, в той час як машини MINI були найшвидшими протягом дев'яти з дванадцяти днів.  Вайдотас Залу (Литва)/Саулюс Юргеленас (Литва) на автомобілі MINI JCW виграли найперший етап Дакара в день відкриття на арабській землі.

Сім з дев'яти екіпажів MINI, які почали ралі, досягли фінішу в Аль-Квіддіі (Сауд. Арав.), чотири з них у першій десятці.  Орландо Терранова (Аргентина) та Бернардо Ронні Грау (Аргентина) фінішували в трійці лідерів за три дні, зайнявши в загальному заліку шосте місце на своєму повнопривідному MINI JCW Rally.  Місцевий фаворит Ясір Сайдан (Сауд.Арав.) і його штурман Олексій Кузьміч (Росія) здобули дев'яте місце, фінішувавши другими на заключному етапі.  Якуб 'Куба' Пржігонскі (Польща) і штурман Тімо Готшалк (Німеччина) сподівалися на кращий результат в день відкриття, коли через технічні проблеми вони втратили шість годин.  У підсумку вони фінішували на 19-му місці з відставанням в 8:35,18.

MINI зайняла перше місце за загальним результатом дванадцяти етапів 40-го ралі "Дакар".  Залу і Юргеленас взяли лідерство з перемогою на першому етапі, після чого Терранова і Грау вийшли в лідери на другий день.  Сайнс і Круз виграли свій перший заїзд на третьому етапі.  Ця перемога привела їх до вершини загальної таблиці - цю позицію вони утримували аж до кінця.

Цитати з ралі "Дакар" 2020 року:

Карлос Сайнс

«Я дуже, дуже щасливий.  Стільки важкої роботи, фізичної підготовки і тренувань з командою пішло на отримання такого результату.  Гонка була фантастичною для нас, гонщиків, однак з самого першого дня доводилося працювати дуже старанно.  Божевільні швидкості з самого початку гонки.  Прямо зараз я просто хочу насолоджуватися успіхом».

Стефан Петрансель

«Для мене це був дивний Дакар.  Ми вирішили в останню хвилину змінити штурмана, а потім відразу вирушили на гонку з Паулу Фіузой.  Я задоволений результатом.  Ми посіли третє місце, кращий результат, ніж ми очікували на старті.  Хлопці попереду були дуже швидкими, вони не помилялися з навігацією.  Ми зробили все саме так, як могли».

Бернд Кьорбер - глава бренду MINI

«Від імені всієї родини MINI я хотів би привітати Карлоса Сайнса, Лукаса Круза і команду X-raid з перемогою в ралі «Дакар» в 2020 році.  У той же час я також вітаю Стефана Петранселя і Паулу Фіузу з їх почесним третім місцем.  На жаль, наш успіх затьмарений трагічними аваріями за участю Паулу Гонсалвеш та Едвіна Стрейвера, події, які глибоко торкнулися всіх нас.  Ми бажаємо рідним усіляких сил, а Едвіну Стрейверу - всього найкращого в його одужанні.  Наші гонщики та команда X-raid чудово виступили в Саудівській Аравії, де вперше проходили гонки, і вони були винагороджені за важку роботу під час підготовки до заходу.  Баггі MINI John Cooper Works показав себе в кращому світлі з чудовою швидкістю й надійністю на дуже складній незнайомій місцевості.  П'ята спільна перемога MINI на Дакарі і перша з 2015 року - особлива подія для всіх нас».

Свен Квандт - генеральний директор X-raid

«Ми абсолютно приголомшені цим чудовим результатом команди.  Ми не очікували першого і третього місця.  Це була фантастична гонка з важкими битвами за лідерство.  Карлос і Стефан виконали велику роботу.  Продуктивність нашого автомобіля MINI JCW була на вищому рівні.  Ми раді, що нарешті виграли з MINI ще один Дакар після стількох років спроб.  Наявність чотирьох MINI в першій десятці і семи в першій двадцятці показує, наскільки ми надійні.  Дякуємо нашим співробітникам і всім, хто повірив та підтримав нас, особливо MINI й нашим партнерам».

Ралі Дакар-2020: підсумки учасників MINI