ВІРА КІЛЬКОХ ЛЮДЕЙ.

Ніхто не міг уявити, що Джон Купер і Mini завоюють картатий прапор. Зухвалий аутсайдер взяв світ автоперегонів штурмом, пригнічуючи супротивників своїм точним управлінням, приголомшливим двигуном і розташуванням коліс.Трофеї вигравали один за одним.

ЯК БУЛА НАПИСАНА ІСТОРІЯ АВТОПЕРЕГОНІВ.

Історія John Cooper Works бере свій початок у 1946 році. Чарльз Купер і його син Джон заснували Cooper Car Company і будували свої перші гоночні автомобілі в невеликому гаражі Чарльза в Сурбітоне, Англія. Цей скромний початок в кінцевому рахунку справив величезний вплив на автоспорт і допоміг створити процвітаючу всесвітньо відому гоночну спадщину, яка до сих пір існує. Не кажучи вже про глибоке переосмислення класичного Mini. Подивіться «John Cooper: Genius & Works», ексклюзивний документальний фільм, випущений компанією Sky.

ВОДІЙ ЗАВЖДИ НА ПЕРШОМУ МІСЦІ.

Cooper Car Company спочатку будувала гоночні автомобілі Формули-3. Вони були надзвичайно успішні в класі 500 куб.см. завдяки їх революційному двигуну, який був розташований позаду. Це геніальне рішення незабаром зробило Cooper Car Company вибором для молодих водіїв-початківців. Джон Купер виграв Гран-Прі Формули-1 і кубок конструкторів.

НАРОДЖЕННЯ ЛЕГЕНДИ.

Після великого успіху з власним виробництвом автомобілів, Джон Купер був зачарований новим класичним Mini. Заінтригований потенціалом, він збирався перетворити Mini на справжнього чемпіона гонок. З додаванням більш потужного двигуна, нових гальм і більш різкого рульового управління, він незабаром перетворив цей скромний маленький сімейний автомобіль в справжній гоночний болід. Перший Mini Cooper побачив світ у 1961 році.

РУЙНУЮЧИ УМОВНОСТІ.

Тепер ніщо не могло втримати Mini. Інстинкт Джона Купера знову не підвів. Він був господарем своєї гри. Був створений автомобіль, яким захоплювалися покоління. До 1964 року Mini Cooper став всесвітньо відомою маркою. Були виграні майже всі можливі змагання - в тому числі історичні перемоги на ралі Монте-Карло в 1964, 1965 і 1967 роках. Mini і Джон Купер перетворили класичний Mini на справжнього чемпіона, який значно перевершував своїх конкурентів.

ПОЧАТОК НОВОЇ ЕРИ.

У 2001 році Mini приєднався до BMW Group і був перейменований на MINI. Ця зміна викликала великий інтерес до тюнінгу моделей MINI і збереженню спадщини John Cooper Works. John Cooper Works MINI Cooper і MINI Cooper S Tuning Kits були доступні через офіційних дилерів MINI по всьому світу з 2003 року, збільшивши потужність MINI Cooper до 126 к.с. (93 кВт) і MINI Cooper S до вражаючих 200 к.с. (147 кВт).

ЩЕ БІЛЬШЕ ШВИДКОСТІ.

"Заряджений" MINI Cooper S з комплектом John Cooper Works GP був випущений у 2006 році. Цей обмежений випуск MINI-хетчбека забезпечив виняткову продуктивність і унікальне відчуття гоночного авто. Це був найшвидший дорожній MINI на сьогоднішній день, здатний досягти швидкості 100 км/год всього за 6,5 секунд. Було випущено всього 2000 екземплярів. І все це в ексклюзивній кольоровій гаммі: у кольорі металік Thunder Blue, з дзеркалами в кольорі Сhili Red і зі сріблястим дахом, на якому було вказано порядковий виробничий номер - від 1 до 2000.

ВІДРОДЖЕННЯ ЛЕГЕНДИ.

У 2007 році концерн BMW Group придбав бренд John Cooper Works та його інженерні розробки. Через рік були запущені перші дві нові моделі MINI John Cooper Works: повністю оновлена версія MINI John Cooper Works Hatch та John Cooper Works Clubman. Ці "гарячі" спортивні авто були оснащені 1,6-літровим чотирициліндровим двигуном з турбонагнітачем Twin Scroll та потужністю 211 к.с. (155 кВт). Це було справжнім свідченням про новаторський дух Джона Купера та його прагнення до успіху. П'ять років по тому, в 2013 році, була випущена обмежена серія MINI John Cooper Works GP, який був обладнаний двигуном з турбонагнітачем з чотирма циліндрами потужністю 218 к.с. Знов було випущено всього 2000 таких "заряджених" моделей.

ІНСТИНКТ ЧЕМПІОНА.

Спортивна спадщина і сьогодні живе в моделях MINI John Cooper Works, які їздять по нашим вулицям. Всі вони мають одне гоночне ДНК, щоб забезпечити потужну комбінацію точності управління і прискорення. Крім того, гоночна команда MINI John Cooper Works Racing Team продовжує завойовувати нові трофеї. Нещодавно вона першою отримала відмашку картатим прапором в Дайтоні, випередивши одні з кращих спортивних автомобілів світу. І після чотирьох поспіль перемог в ралі «Дакар» ралійна команда X-raid MINI John Cooper Works провела відмінне ралі Дакар-2019, у якому п'ять екіпажів фінішували в першій десятці, а команда зайняла друге місце в загальному заліку.